top of page

​Kleinere festivalarea's, meer beleving

  • Foto van schrijver: Wessel Bottenberg
    Wessel Bottenberg
  • 2 uur geleden
  • 3 minuten om te lezen

50 mensen voelen meer dan 5.000

Waar een area met 5.000 bezoekers vaak draait om doorstroming, crowd control en zichtlijnen, biedt een area voor 50 mensen iets fundamenteel anders: echte betrokkenheid. In een kleine festival area staat het publiek dicht op de artiest, is er veel meer interactie, voelt het totaal niet reproduceerbaar. De bezoekers ervaren een beleving van: “Wij hebben dit moment meegemaakt!”. 

Kleinere festivalarea's, nodig op festivals in 2026

Festivaldirecteur Tirsa Creusen (Pinkpop) verwoordde dit treffend in een interview met Pollstar: “We must not forget that real stories don’t happen behind a screen.”. Juist die echte verhalen ontstaan vaker in kleine ruimtes dan op uitgestrekte festivalweides.


In een festival feesttent met 50 mensen ontstaat er sneller een sociale sfeer. Mensen die de area vertrekken nemen misschien wel even afscheid van hun tijdelijke danspartners en de nieuwe mensen die de area betreden worden hartelijk ontvangen. Dit alles doordat er minder duw- en trekwerk is, minder overprikkeling en al met al kortere wachtrijen. 


Zo hebben wij ooit in samenwerking met Amstel Radler een Silent disco festivalarea neergezet voor maximaal 100 mensen. Daar stond een kleine bar die ontzettend goed liep, vooral omdat het geen complexe handling was voor de drie barmannen. Ze hadden Amstel Radler 2.0. en 0.0. dat was het volledige menu. Snel besteld, snel weer dansen! 


Kleine area's zijn ook economisch slimmer

Grotere festivals area's kunnen natuurlijk veel meer mensen hosten, klopt zeker. Maar de productiekosten, medewerkers achter de schermen en alles wat er rondom komt kijken is natuurlijk immens. En natuurlijk, moeten festivals zoals de Zwarte Cross, Pinkpop en Lowlands met groter artiestnamen ook wel grote decors bouwen. Heel logisch. Maar de niche-programmering daaromheen kan natuurlijk wel compacter en meer gericht op specifieke muziekstijlen, acts en belevingsmomenten. 


Zo kan je als festivalorganisator de kleine ruimtes ook goed uitbesteden. Zet een professionele fotograaf in een area en het stroom de gehele dag door. Maak een cabaret area in onze nachttent in samenwerking met een lokaal theater, gooi onze oranje voetbal vol met lachspiegels en het publiek vermaakt zich grandioos. Zet een leuke cocktailbar in onze gele opblaasbare badeend en laat het creatief hosten door een creatieve spreker. En, ga zo maar door. Oké, dan doen we dat.. 

Polyrhythmic Techno area 

De minder populaire techno/DNB beast

Artiesten Interview door bezoekers

Laat bezoekers zelf een Q&A hosten

Silent disco met onervaren DJ’s

Laat mensen draaien, opendeck, die totaal geen DJ ervaringen hebben, met ondersteuning van een “wel” echt DJ. 

Open Mic voor nieuw talent

Microfoon, geluidstechnicus en de area is up-and-running.

Improvisatie straatartiesten 

Zet professionele of beginnende/lokale straatartiesten in een tent, klaar. 

Genre roulette 

Iedere aantal minuten gaat er een rand rond en wordt er een nieuwe muziekgenre ingezet. 

MC hosted hype-area

Megamix en live MC host die iedereen helemaal festival-hyped maakt.  

Dancefloor games 

Wie de telkens de beste dansmoves hebben, wint leuke goodies

Glow-in-the-dark dance zone

Bijv. in onze pikdonkere opblaasbare nachttent.

Pickpockets act 

Een goochelaar die al pratend mensen kan beroven van kettingen, telefoons, munten etc. Zoek maar op, mega gaaf. 

Tempo trap

BPM gaat iedere 5 minuten omhoog en na 60 minuten weer drastisch omlaag

Stop and dance

Bijv. in onze gele opblaasbare badeend een stoelendans inzetten, zonder stoelen. Muziek stop, is mensen stop… “Annemarie-Koekoek”

B2B DJ set 

Ieder nummer moet de DJ wisselen met de andere DJ. Intensieve performance maar geweldig voor het publiek. 

Dance Circle Battles

Iedereen moet langs de zijkant staan opgesteld en omstebeurt moet iemand zijn dansmoves showen. Leuk in onze ronde opblaasbare voetbal-feesttent

Strangers handcuff 

Je krijgt bij binnenkomst een wildvreemde aan je gekoppeld met fluffy-handboeien. Daar moet je mee dansen tot je (beide) niet meer wil. 

Slechtse DJ set ooit

De DJ moet zo slecht mogelijke overgangen inzetten. Dus totaal het tegenovergestelde, niet passend en op een verkeerd moment. Unieke vibe, zeker! 






Opmerkingen


 Wil je contact met ons opnemen dan kan dat telefonisch via  0537901900  maar je kan ons ook een  Whatsapp bericht sturen  of rechtstreeks met ons  mailen . Als je zin hebt in een bak koffie ontvangen we je graag in Eibergen of Haaksbergen. 

Wil je ons een bericht sturen op  Instagram , vergeet ons dan ook niet te volgen (tip van de week). Zit je vaker op  Facebook ,   Tiktok  of  LinkedIn  dan kun je ons daar ook volgen, we volgen je graag terug. Daarnaast zijn wij super trots op onze klantsrecensies. Zo hebben wij momenteel  220 Google   reviews  en Facebook beoordelingen. Met een gemiddelde score van 9.8 van de 10!

Feesd verhuur
Lansinkstraat 47, 7481JN Haaksbergen (Twente)

Ramsbeekweg 6, 7152JT Eibergen (Gelderland)


KVK. 56119771 - IBAN. NL40KNAB0776475649 - BIC. ABNANL2A - BTW Nr. NL002253919B24
Website overzicht | Algemene voorwaarden | Zoekfunctie

bottom of page